Recep Tayyip Erdoğan ve 19

M. Emin Akkaş’ın tespitleri –8

Daha önce bu blogta yayınladığımız “on dokuzun sırrı ve komplocular” başlıklı yazımızda anlatmıştık. Kur’an ve 19 ilişkisi çok önemlidir. Adeta bir nev’i şifreleme sayısıdır. On dokuz hem olumluya hem de olumsuza bakabilmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın da 19 ile kuvvetli bir ilişkisi vardır.  Yani ahirzamanın mühim şahıslarından birisidir.  Bir önceki yazımızda ahir zamanın şerir fakat önemli kişilerini tespitte kullandığımız metodu Recep Tayyip Erdoğan için de uyguladık ve bazı şaşırtıcı sonuçlara ulaştık (Yazının buradan sonrasını okumadan önce “on dokuzun sırrı ve komplocular” yazımızı okumanız çok önemlidir). Kısa bir araştırmadan sonra bu mühim şahsın Kahtani olma ihtimalinin yüksek olduğunu tespit edince hesaplarımızı da  buna göre yaptık. Şimdi bunları görelim:

Recep Tayyip Erdoğan (ascii toplam) = 1976 = 104    x    19
Tayyip Erdoğan Kahtani (ascii toplam) = 2185 = 115    x    19
Tayyip Erdoğan Kahtanî (ascii toplam) = 2318 = 122    x    19
Tayyip Erdoğan el Kahtani (ascii toplam) = 2394 = 126    x    19
Doğum Tarihi = 1954 = 1+9+5+4 =  19

Herhangi bir sayının tesadüfen 19’un katı olma ihtimali asal sayı olduğu için 1/19’dur. Bu beş sayının  aynı anda tesadüfen 19’un katı olma ihtimali ise: 1/19^5=1/2476099 = 0.000000403861 olur. Görüldüğü bu sayı çok küçük bir sayıdır. Yani tesadüfen böyle denk gelmiş olma ihtimali sıfır kabul edilebilir. Bir başka deyişle “Recep Tayyip Erdoğan ahir zamanın çok mühim şahıslarından birisidir” kaziyyesinin yanlış olma ihtimali sıfıra yakındır.

Buhari’deki şu hadis-i şerif:
‘Kahtanlı bir adam çıkıp değneği (asası) ile insanları yönetmedikçe kıyamet kopmaz!’ buyurdu.” Buhari 3320
Bu hadis-i şerifte Kahtani’nin üç mühim hususiyeti zikredilmiştir:
1-Kaht {kıtlık (ekonomik kriz), kuraklık} ile ilişkisi vardır.
2-Bir yöneticidir ve
3-Yönetim aracı olarak bir değnek, asa veya kamçı kullanmaktadır.

1-Recep Tayyip Erdoğan büyük bir ekonomik kriz sonrası iktidara gelmiş onun devrinde sosyal güvenlik yaygınlaşmış, fakir ve bakıma muhtaçlara  yani toplumun ekonomik alt tabakasını oluşturanlara yardımlar artmış, bolluğa kavuşmuştur. Onun iktidara gelmesi  aynı zamanda iklim olarak bir kuraklığın hüküm sürdüğü sırada başlamış ve onun devrinde kuraklık sona ermiştir (2008).
Benzer bir durum İstanbul Belediye Başkanı olduğu sırada da vardır. Onun belediye başkanı seçilmesi öncesi İstanbul’da büyük bir su sıkıntısı vardır, büyük yolsuzluklar yaşanmıştır ve her yerde büyük çöp dağları oluşmuş hatta bunlardan biri patlayarak can kayıplarına yol açmıştır. Belediye Başkanı seçildikten sonra hızla bu sıkıntıları çözmüştür. Bu başarısı daha sonra Başbakan seçilmesinde çok büyük etki yapmıştır.

2-Hem Belediye Başkanı, hem Başbakan hem de Cumhurbaşkanı olarak senelerdir Türkiye’yi yönetmektedir yani idarecilik en bariz vasfıdır.

3-Hadiste yöneticilik özelliğine eklenmiş olan değnek ise bir metafor olarak iki şeye işaret etmektedir.

 • Önceki idareciler gibi korkak ve çekingen olmayıp istediğini yaptıracak otoriteye sahip dirayetli bir idareci olacaktır. Hatta bu özelliği dolayısı ile bugün kendisine “diktatörlük” yakıştırması yapılmaktadır.
 • Kahtani’nin zamanındaki teknolojik araçların şekline işaret edilmektedir. Malum olduğu  üzere günümüzde insanlar arasında haberleşmede kablolu veya kablosuz telefon ve mikrofonlar çok önemli bir yer tutmaktadır. İdareciler emir ve talimatlarını bu teknolojileri kullanarak ulaştırmaktadır. Bunlar da şekil olarak bazan asa bazan da kamçıya benzerler.

tel-mik

En doğrusunu Allah bilir…

 

, , ,

 1. #1 by kaan on 29/11/2015 - 09:19

  Hocam devam edin lütfen,hasret kaldık.

 2. #2 by wuslath on 29/11/2015 - 18:51

  Bir not:
  İbn-i Hacer, der ki:
  «Beklenen ve Hz. İsâ ile Deccâl’in zamanında zuhûr edeceği bildirilen Mehdî hakkında vârid olan (mutlak olan) doğrudur. Ondan sonra gelecek Mehdîler hakkında hiçbir şey sahih değildir. Çünkü ondan sonra gelecek Mehdîlerden murâd, emîrlerdir. Onlar da sâlih kişiler olacak, fakat Mehdi’nin ayarında olmayacaktır.
  Benim düşünceme göre, Büyük Mehdî, Rum illerini (ülkelerini) ele geçirecek olandır ki, onun zamanında Deccâl çıkacak, Hz. İsa gökten inecek arkasında namaz kılacak. Halifelik, onun ve ondan sonra gelen Kureyşlilerin olacak. Hz. İsa, Kureyşlilerin elinden hakimiyeti almayacak. O, meşveret makamında oturup onlara yol gösterecek. Sonra ehl-i beytten Mehdî’nin izini takip edecek biri çıkacak.
  Kahtânî, Mehdî’nin zamanında bulunacak. O’nun Rum illerini fethetmesi demek, Mehdî’nin emrinde olarak askerin başında bulunarak Rum illerini fethedecektir demektir.

 3. #3 by mumin-kul on 20/03/2016 - 05:36

  Selamun Aleyküm,

  Cok enteresan bilgiler var burada,
  İngilizce biliyorsanız mutlaka bir bakıp inceleyin.
  Dogru mudur, yanlış mıdır acaba bu bilgiler?

  http://free-minds.org/forum/index.php?topic=9608269.0

  • #4 by wuslath on 20/03/2016 - 06:10

   “Recep Tayyip Erdoğan” 18 harften oluşuyor. Harf adet toplamı olarak 19’u burada nasıl bulmuş anlayamadım. Verdiği sure ve ayet nosu ile ingilizce meali de tutmuyor. Misal “74/53 – We will show them Our… ” halbuki 53.ayet meali “Hayır, hayır! Onlar ahiretten korkmuyorlar.” şeklinde (74. Sure Müddessir Suresidir)

 4. #5 by SALİH ATEŞ on 19/07/2016 - 12:10

  Mustafa bey sizden rica ediyorum. İlmi cifir bilginiz var.

  Sayin CumhurBaşkanimiz Recep Tayyip Erdoganin Marmaris ten İstanbula gelişi hakkinda 15.07.2016 tarihli olayda.

  Bu olayin, 1. Lemadaki Hz. Yunus İbni Metta hakkindaki olayla irtibatini açiklarsaniz memnun olurum.

  Allahin selami üzerimize olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: