M. Emin Akkaş’ın Tespitleri – 4

Fetullah Gülen ve Masonik Sembolizm

Zeus ve Oğlu Herkül

Fetullah Gülen ile ilgili bulunduğu salonda hemen arkasında ve üstünde bulunan aşağıda sarı dikdörtgen içindeki şeklin bir masonik sembol olduğu ilk defa söylendiği zaman inanmamıştık. Bu konuda kendilerince açıklanan kabe örtüsü ve dualardan oluşan bir istif bir düzenleme olduğunu biz de hüsn-ü zan ile kabul etmiştik.

fethullah-gulen-masonik sembol-640x360

Fakat daha önce burada yayınladığımız bulguları tespit edince bu hüsn-ü zannımızı iptal edip bu şekil nedir ve niçin özellikle kullanılmıştır diye araştırırken ilginç bir şeye tesadüf ettik. Bir mason sitesi kendi biraderleri tarafından kullanılsın diye bütün masonik sembolleri ihtiva eden font hazırlamıştı. Fontu indirmek için tıklayın.

font2

Görüldüğü gibi bu şekil mason alfabesinde “z” harfine denk gelmektedir. Z masonlar arasında özel bir yere sahip olan iki şeyi temsil eder: Zion (Sion) ve yunan mitolojisindeki tanrılar tanrısı Zeus. Mitolojiye göre Zeus’un ölümlü fakat yarı tanrı bir oğlu vardır: Heraklit veya Türkçede bilinen şekliyle Herkül. Şimdi bir düşünelim Fetullah Gülen’in şu an aktif resmi sitesinin adı nedir? Cevap www.herkul.org‘dur. Bu sitede yayınlanan sesli görüntülü yazılı sohbetlerini nasıl isimlendirmektedir? Cevap:Herkül-nağme.


Örnek alıntı:

Irtibat

Herkul | 05/03/2012 | DIGER


Google arama motoruna girip “herkül nağme site:herkul.org” kriterleri ile arattırma yapılırsa, bu sitede mitolojideki herkül ve diğer yunan tanrılarına çok sayıda olumlu atıfların olduğunu da görebilirsiniz. İslam alimi olarak bilinen bir kişinin yunan mitolojisi ile ne işi olabilir? Ama kendisini çok iyi kamufle etmiş başka bir kişi ise o zaman iş değişir. Orada oturan kişi Zeus’a sırtını dayamış onun ölümlü fakat yarı tanrı oğlu Herkül’dür. Onun konuşmaları da sıradan konuşmalar değil yüceler yücesi baş tanrı Zeus’un oğlu Herkül’ün hikmetli nağmeleri olur.

Aslında 1995 yılında Savaş Ay ile yaptığı röportajda “Cebrail parti kursa desteklemem” dediğinde kendini konumlandırdığı yer tam da böyle bir yarı ilahlık mevkiidir.

herkül-zeus

Pensilvanyadaki Malikane ve Mason Haçı

Masonlarca (aynı zamanda tapınak şövalyelerince) kullanılan haç normal haçlardan farklıdır. Bu haç üst üste konmuş iki gönyeden oluşmaktadır.

iki gönye masonik haç

Kanat uzunlukları aşağı ve yanlara doğru eşittir.

knightstemplar

Şimdi yukardaki şövalyenin haçını kısmen kapatalım.

knightstemplar-eksik

Burada kalkan üzerindeki kapatılan kısımda kısmen görünenin bir haç olduğunu alışkın bir göz hemen anlayacak zihin resmin geri kalanını tamamlayacaktır. Şimdi de Pensilvanya’daki malikanenin aşağıdaki şekline dikkatle bakalım.

lego

Burada da zikzaklı kısım aslında bütünün bir parçasının kesildiğini ve gizlendiğini hemen akla getirecektir. Normal bir inşaatta köşedeki zikzaklar ancak binanın inşaat maliyetini arttırır. Buna karşılık içerideki kullanım alanını daraltır. Yani maliyet artışı ve kullanım alanındaki daralmaya rağmen tercih edilmesi için bir sebep olmalıdır. Bu sebebi ortaya koyabilmek için yukarıdaki kalkan için yapılanın tersi yapılırsa yani kesilen hipotetik parça tekrar eski yerine eklenirse resmin bütünü tekrar elde edilir.

lego butun

Malikanenin aslında mason haçı tarzında tasarlandığı ama gözden kaçırmak için kısmi olarak inşa edilerek kamuflaj kullanıldığı ve binanın şekil olarak aslında ne olduğu masonik sembollere aşina biraderlerin zihinlerine havale edildiği anlaşılacaktır.

Pensilvanyadaki Malikane ve Mason Haçına Gizlenmiş Mason Gönyesi

Yukarıdaki deşifre şimdi bir adım ileri götürülsün. Aslında sadece zikzak ile değil ayrıca kol uzunlukları da tasarlanandan yani olması gerekenden yaklaşık olarak 1/3 oranında daha kısa tutulmasıyla kamuflaj daha da arttırılmıştır. Alışkın olmayan gözlerin görmesi zorlaştırılmıştır.

Şimdide bunu ortaya çıkaralım. Önce bu bir gönye olacağı için gönyeyi elle normal tutuş pozisyonuna getirecek şekilde döndürelim:

malikane1

Sonra kolların uzatılacağı mesafeyi belirlemek için ortadaki özel sekizgene bir teğet çizelim:

malikane2

Ve kolları bu teğet çizgisine değinceye kadar uzatalım ve sekizgeni de çizelim:

malikane4

Şekilde bulunan yardımcı çizgileri ve uydu arazi görüntüsünü kaldıralım:

malikane5

Ve nihai şeklimize kavuşuruz.

malikane6

Bu şeklin ne olduğunu anlamak için aşağıdaki masonik fonta bakalım.

font

Görüldüğü gibi bu şekil Fetullahın “f”sidir. Yani malikane aslında iki defa kamufle edilmiş bir gönye ihtiva etmektedir. Ve ortadaki sekizgen şekille birlikte bir “f” olmaktadır. karakter kodu hex olarak “66” dır. “f” harfi “a”dan itibaren 6. harfdir. Bu “66”nın yanına sıra sayısı olan “6”yı eklersek “666” olur. “666” ise incildeki “beast” şeytan veya luciferin simgesidir.

666-number-of-the-beast

Elbette bu “666”yı Fetullah Gülen kendisi tercih etmemiştir. Ama Allah Hayr-ul Makirindir. O komplo kurarken Allah da onu “666” ile damgalamıştır.

En doğrusunu Allah bilir.

Konuyla ilgili bunları da okuyun:

Günümüzdeki İslamların deccalı (Süfyan) kim? Konumsal Tespitler

Günümüzdeki Büyük Deccal Kim? Büyük Deccalın Bazı Fiziki Özellikleri

Deccallar, Süfyanlar ve 19’un Sırrı

Kayıp “H”nın Sırrı Fet(h)ullah mı yoksa Fe(v)tullah mı?

Barla-Horasan Hattının Hikayesi ya da Fetullah Gülen Aslında Kimdir?

http://www.youtube.com/watch?v=sFxjCF4RpJA

Reklamlar

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

 1. #1 by kaan on 24/02/2015 - 07:47

  Muhterem Kardeşim,

  Bu tespitlerinizi önceki tespitlerinizle beraber gazetelere verseniz,daha çok kitlelere ulaştırsanız olmaz mı ? İstifade açısından söylemek istedim,insanlar bilsinki gerçekleri görsünler. Bu adam şimdi seçilmiş Müslüman bir lidere ve hükümete karşı savaşıyor,Allah muhafaza yenebilirde. Müslüman halk yolsuzluk rüşvet diye hadiselerin perde arkasını bilmiyor. Tabii ki yine de Siz bilirsiniz. Hürmet ve muhabbetlerimle tesbitleriniz için Allah razı olsun.

  Bu arada dowsing metodunuzla yer altı kaynaklarını meselâ petrol,uranyum gibi kaynakları da tarayabiliyor muyuz ? Teşekkür ederim.

  • #2 by wuslath on 24/02/2015 - 08:03

   İlgili basın yayın kuruluşlarına bilgiler verilmiştir. Basında alenen çıkmasının da vakti gelecektir inşaAllah. İlginiz için teşekkür ederiz. Mustafa Emre.

  • #3 by wuslath on 24/02/2015 - 10:46

   Evet bu metodun kullanım yerlerinden birisi yeraltı kaynaklarını tespit etmektir

 2. #4 by Fethullah Gülene ayit o tablo masonik degil aksine Kabe örtüsünden bir parca on 16/04/2015 - 03:07

  Fethullah Gülene gelen hediyedir. Kabe örtüsünün bir parcasi. Bilindigi üzere kabe örtüsü her yil degistirilir ve parca parca bölünür ve her yil islama hizmeti dokunmus kisilere gönderilir. Bir dönemde Fethullah Gülen Hocaefendiye nasip olmus vermisler……

  http://www.iftiralar.org/fethullah-gulen-hocaefendiye-iftiralar/1374-fethullah-gulenin-odasinda-masonik-sembol-iftirasina-cevap.html

  Kardes yine saniyesinde düsünmeden iftiran cöktü. Vallahi o kadar kolay ki….. Daha iyi seyler düsün bence ….. Yukarida site anlatiliyor . Video da var bence izle gör……

  • #5 by wuslath on 06/05/2015 - 14:40

   Lütfen Emin Akkaş’a ait tespitleri daha dikkatlice okuyunuz. Mesele sadece Kabe örtüsünün şekli değil.

 3. #6 by Mehmet on 02/11/2015 - 22:44

  İnsanların duyduklarını aktarması bile ona günah olarak yeter kendinize gelin müslümanlar

 4. #7 by Yakup Pergel on 24/07/2016 - 04:41

  Kaldığı yeri merak edip yazmamla birlikte tepeden çekilmiş resimlerini gördüm malikanenin. Direk mason gönyesi sekline benzettim bil hassa ortadaki o yuvarlak şekil bu kadar tesaduf olamaz. Siz daha detayli incelemisiniz. Tebrikler. Gülenin mason olduğundan bende eminim. Ama bence gulenin uzerinde yogunlasmak yerine genel olarak masonlarin uzerine yogunlasilsa sorusturmalarda dünyanın hayrına olur. Her yerdeler arkadas nasil bir seytani duzendir bu hakikaten yahudi çakallıkta rakip tanımıyor.

 5. #8 by Erdoğan Şirin on 04/08/2016 - 06:55

  İpuçları vasıtasıyla neticeyi ortaya koymaya çalışan fevkalade bir yazı…Oldukça istifade ettiğimi söyleyebilirim…Doğrusu bir araştırmacıdan da böyle bir yazı beklenir…Gönlüne sağlık…

 1. M. Emin Akkaş’ın tespitleri – 5 | Mustafa Emre
 2. Günümüzdeki Süfyan (İslamların deccalı) kim?.. M. Emin Akkaş’ın tespitleri – 1 | Mustafa Emre
 3. M. Emin Akkaş’ın Tespitleri – 2 | Mustafa Emre
 4. Barla-Horasan Hattının Hikayesi yada Fetullah Gülen Aslında Kimdir? | Mustafa Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: