Garip olmak

Hatırlıyorum da vatan evlatları 12 Eylül, 28 Şubat gibi pek çok olayda yalnız kalmışlar, diyet ödemişler ve öz vatanında parya olmuşlar, gariplik yaşamışlardı. Diyorduk ki “Gün gelir, milletin seçtikleri iktidar olur da vatan evlatları gariplikten kurtulur”…

Peki şimdi durum ne? Elbette eskiye nazaran büyük ilerlemeler var. Her şey bir yana hükümetimizin, dini ihtiyaçlara cevap veren bir mekanizma inşaası, dini hassasiyetlere olumlu ve destekleyici yaklaşması bile 12 yıllık iktidarına değer. Bu anlamda iyi ki varlar!…

Olan bu! Olması gereken nedir? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayat felsefesindeki idealler kurumlara ne kadar yansımıştır. Yansıyabilmiş midir? Yoksa insan kaynağının yetersizliğinden dolayı kurumlar istenilen ideal ve çerçevede çalışamamakta mıdır?

Üst kadro ve yeni derin Ak Parti yapılanmasının samimiyetinden asla  kuşkum yok. Ancak bu tepedeki iyileşme aşağılara inemedi. Neden mi?

El-Cevap: 1. Osmanlı’nın son dönemindeki karmaşa ile Cumhuriyetin kuruluşundan 2003 yıllarına kadar geçen süredeki dejenerasyon. 2. Bu bozulmaya bağlı sağlıklı kadrolar oluşturulamaması (ki örneğini İzmir – Ödemiş’teki yerel siyasetçilerde yaşadım – beyefendilerle görüşemedik bile) 3. Sağlıksız kadroların yeni adaletsiz durumlara yol açması 4. Yeterli denetim mekanizmasının oluşturulamaması. 5. Muhalefetin dengesiz siyaseti (milli olduğunu ilan eden ama milli olmaktan uzak, ses getiremeyecek cılız, onarıcı değilde tahrip edici muhalefet…)

Bu Türkiye, bu muhalefet ve bu tabandaki yeterli olamayan yerel siyasetçiler ile yine de büyük işlerin altına imza atan üst kadro (Cumhurbaşkanı, Başbakan ve ekibi) tebrik edilmeye değerdir.

Öz vatanında garip kalmaktan bir nebze olsun kurtaran, nefes aldıran kadrolara selam olsun….

Reklamlar

, , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. #1 by özkan on 20/12/2014 - 17:32

    Bunun nedeni Emre Bey gene sizsiniz. Neden mi? Ben şu kanaate vardım; Temiz insanlar kirlenmemek namına siyasete girmiyorlar, siyaseti yapanlar ise böyle bir ahlaki kaygıdan uzak yığınlar hüzmesidir. Ama bizler laik sistemin içinde, demokrasi gibi islami olmayan sloganlar ile siyaset mekanizmasına adapte olamamaktayız. Çağdaş İslami Siyaset felsefecilerine sormak istediğim bir paradoks bu. Eee siyaseti yapanlarlada bu kadar oluyor. Ben onun için ez cümle şöyle diyorum; Sevdiğim insanlar siyasete gitmesin, girerse dua edip sahip çıkmak lazım. Zira onlar gibi bozulur.

  2. #2 by wuslath on 22/12/2014 - 07:54

    Eyvallah

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: