Her ekip gibi inşaAllah eğitim ekibi de başarılı olur.

Özel öğretimdeki öğretmenlerin birtakım uğradığı sıkıntılar, eğitim ekibinde empati yeteneği olanların azlığını gösteriyor. Eski başbakanımız, yeni cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın ekonomi ekibi gayet iyi, sağlık işlerinde neredeyse her şey süper, enerjide ise Türkiye resmen koridor olarak geleceğin Hürmüz boğazı olacak. Ancak eğitim konusunda sıkıntılar aşılabilmiş değil. Üstelik cumhuriyet tarihinin en fazla bütçesini ayıran iktidara rağmen.

Bunda ekibin elbette etkisi var. Eğitim alanı biraz yargıya benziyor. Biraz vesayetçi. Sanırım dinozorlaşmış bürokrat, müdür, müfettiş, öğretmen çok fazla var. 

Nasıl düzelir? sorusuna tam bir cevap vermek zor. Bazen eskiyen binayı ayakta tutmaya çalışmak yerine yıkıp yeniden inşa etmek daha hayırlı olabilir. Tabi bunu eğitimde nasıl yaparsınız? İmkansız gibi bir şey. En iyisi ufak ufak kadroları gençleştirmek ve piyasadan iyi konum kazanmış değerli yöneticileri toplayıp devlet hizmetinde faydalanmak. Böyle yaparsak hemen olmasa da uzun vadede ciddi iyileşmeler görürüz. 

 

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: