DECCAL VE SÜFYAN

(Yazıyı okuduktan sonra aşağıdaki linke de bir göz atmanızı tavsiye ederim. )

https://mustafaemreakkas.wordpress.com/2014/08/27/son-sufyan-deccal-kim-m-emin-akkasin-tespitleri/ 1

https://mustafaemreakkas.wordpress.com/2015/01/11/m-emin-akkasin-tespitleri-2/

DECCAL VE SÜFYAN

Allah yeryüzünde fitne çıkartan, “Muhakkak ki insan azgınlaşır.” (Alâk Sûresi, 96:6.) dediği insanlara, Hazreti Peygamber (AS) döneminden önce, düzelmeleri için sürekli ve belli zaman dilimleri içerisinde peygamberler gönderdi. Hatta bunu Hz. Peygamber (AS) şöye açıklıyor “Benden önceki peygamberlerin varisleri yine peygamberlerdir. Ancak benden sonra risalet – peygamberlik son bulmuştur. Benim varislerim ise alimlerdir” diyor. (ki – buradaki alimler ilmi ile amil olanlardır, bunlar genellikle mürşid-i kamil kişiler ya da onlar gibi olurlar)

Yukarıda bahsi geçen konuyu hemen her ilgili Müslüman, araştırma gereği dahi duymadan kabul edecektir. Şimdi gelelim deccal ve mehdi meselesine!

Malum, insan fitne çıkartmaya müsait, o sebeple ortalama yüz yılda bir deccal çıkartır. Fakat sonra çıkan o deccale karşı cevap veren ve fitnesini temizleyen bir mehdi (alim) çıkartır. Aslında bu açıdan ilk verdiğimiz paragraftaki olay da gerçekleşmiş olur. Yani Hz. Peygamberin varisi alim bir kişi mehdi özelliği göstererek, varis olduğunu ispat eder.

Şimdi de deccal kavramını biraz detaylıca irdeleyelim. Bir kere hadislerden ve önceki İslam alimlerinin tevillerinden anlaşılıyor ki deccal iki kısımdır. Biri asıl deccal olan büyük deccaldir. Diğeri ise küçük olan İslam Deccali süfyandır.

Büyük deccal ehl-i küfrün içinden çıkar (Mesela Yahudilerden! – ki bununla ilgili kaynaklarda bilgi var). İlahlık iddiasında bulunur (firavun gibi). Hatta Firavunun taktiklerini kullanır, kandırmada yardımcı sihirbazları olması gibi! Günümüzde ise bu firavunluğu ve sihirbazlığı sanırım algı yönetimi yapanlar ve neoconların yanında küresel medyanın ipini elinde tutanlar gerçekleştiriyor. Bence büyük deccal oradan bir yerden gelecek.

Bir de küçük deccal kim olabilir onu analiz edelim. Deniliyor ki: Müslümanlar içinden çıkar, “İslâm Deccalı Horasan taraflarından zuhur edecek” (Tirmizi, Fiten: 57; İbni Mâce, Fiten: 33; Müsned, 1:4, 7; el-Elbânî, Silsiletü’l-Ehâdisi’s-Sahîha, 4:122.) ve “Süfyan büyük bir âlim olacak, ilimle dalâlete düşer. Ve çok âlimler ona tâbi olacaklar.” gibi meşhur hadislere bakarak ilk önce bir düşünelim. Günümüzde alim olan, ama ilmiyle delalete düşen kim var? Tabi burada delalete düştüğünü nereden anlarız? El-cevap: Mesela birisi “Lailahe illallah sözü cennete girmede yeterlidir” diyorsa Risalet-i Ahmediyeyi inkar etmiş olduğundan delalete düşmüş sayılır. Bunu ben demiyorum, Bediüzzaman söylüyor: “Âhirzamanda, dinsizliğin iki cereyanı kuvvet bulacak: Birisi: Nifak perdesi altında risalet-i Ahmediyeyi (a.s.m.) inkâr edecek, Süfyan namında müthiş bir şahıs, ehl-i nifakın başına geçecek” (Sözler 436)

Şimdi bir söz daha ortaya çıktı; “ehl-i nifak”… başına geçeceği gurubun özelliği bu. Düşünüyorum da nifak nedir? – Ayrılık çıkarmak, günümüzde ehl-i sünnet caddesinde iken bu caddeden çıkmış fıkhi, siyasi, iktisadi her açıdan farklıyım diyenler… kimdir, kimlerdir. Zalimin kucağında mazlumu temsil ediyorum diyenler yani neoconların yanında İslam ümmeti benim fikirlerimle ıslah olur diyenler kimlerdir? Onlara “‘Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın’ dendiği zaman, ‘Bizler sadece ıslah edicileriz’ derler.” ama  “Dikkat edin! Şübhesiz ki onlar, müfsidlerin (bozguncuların) ta kendileridir, fakat idrâk etmezler.” (Bakara 11-12) ayetlerine örnek olurcasına münafıkane hareket eden cemaatler kimlerdir?

Reklamlar

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. M. Emin AKKAŞ’ın Tespitleri 2 | Mustafa Emre
  2. Günümüzdeki Süfyan (İslamların deccalı) kim?.. M. Emin AKKAŞ’ın tespitleri… | Mustafa Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: