Gerçek Deccal

Osmanlı Devlet-i Aliyesinin sona erdiği yeni devlet Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu dönemlerde Anadolu insanı için bir büyük bir de küçük iki deccal vardı. Büyük deccal olarak SSCB’nin kominizmi görülüyordu. Çünkü bu akım doğrudan dini reddediyordu. Ele geçirdiği yerleri dini veya kültürel her olgudan soyutlama çabasındaydı. Bu duruma itiraz edip ölecektiniz ya da kabullenip o düzene göre yaşayacaktınız. Tahribatı doğrudan yapıyordu. Dönemin şahidi ve alimi Bediüzzaman Said Nursi eserlerinde bu hususa dikkat çekmiş ve büyük deccalin bu olduğunu vurgulamıştır. Delil olarak ta hadislerde yer alan “şimalden çıkması”, “bir günü bir ay, birgünü bir hafta” gibi bilgileri kullanmıştır. O dönemin gerçek deccali bize göre de kominizmdir. Ancak;

Günümüze baktığımızda kominizmin doğrudan yaptığı tahribatı farklı metotlarla yapan başka bir akımın varlığını görüyoruz.

Bu akım, poüler kültürü ve küreselleşmeyi destekleyen, medya, iş dünyası vesair argümanları araç olarak kullanan kapitalizm ya da yumuşatılmış deyimiyle liberalizmdir. Kominizmin doğrudan yaptığını kapitalizm dolaylı olarak yapmaktadır.

Müslümanlar kominizmi daha iyi tanıdıkça islam ülkelerinde rağbet göremez hale geldi. İslam ülkelerinin günümüz şartlarında değerlendirildiğinde artık kominizme prim vermediğini görüyoruz. Hatta bu nedenle kominist akımlar fikriyatlarını Türkiye gibi ülkelerde sosyal demokrat çizgide devam ettirerek hayat bulmaya çalışıyorlar.

Kapitalizmin durumu çok farklı. Hazreti Peygamber döneminin münafıkları gibi davranıyorlar. Sorsanız inançlı belki de dindar. Ancak gerçek kapitalin dini – tanrısı para. Fakat bunu söylemiyor. Sizi etkileyebilmek için de moda çıkartıyor, medya ayağını ve lüksü kullanıyor. Tarafında olanı paraya, cennete boğuyor, karşıda olanı zelil hale getiriyor.

Bu nedenlerle bence yeni dönemin yeni büyük deccali kapitalizm liderleri ve temsilcileridir. Hatta ben bunu hadislerle de destekleyebilirim. Araştırmak isteyenler için ipucu verelim; 1. Büyük Deccalin Yahudiler arasından çıkması 2. Bir gözünün kör olması 3. Sağında cehennemi solunda cenneti olması ancak cennet dediğinin gerçekte cehennem cehennem dediğinin gerçekte cennet olması… gibi.

Kapitalizmin kendi içinde çok fazla çıkmazı var. Şüphesiz gerçek ve mükemmel sistem Allah’ın (CC) bize lütfettiği sistemdir. Mükemmel sistemde yaşabilmek dileği ile…

, , , , , ,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: